Dla kobiet w ciąży

Przychodnia » Rehabilitacja » Dla kobiet w ciąży

SPECJALNIE DLA KOBIET W CIĄŻY!

Polecamy program rehabilitacyjny oparty o doświadczenie i wiedzę fizjoterapeutyczną skierowany dla kobiet w ciąży i po porodzie.

 

Oferujemy:

  • Ćwiczenia umożliwiające zachowanie sprawności fizycznej przez cały okres ciąży
  • Ćwiczenia zmniejszające dolegliwości bólowe kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych
  • Masaż kręgosłupa i masaż blizny po cięciu cesarskim
  • Wzmacnianie osłabionych mięśni brzucha i dna miednicy (ćwiczenia Kegla)
  • Terapię przeciwobrzękową-masaż limfatyczny oraz aplikację plastrów Kinesiotaping
  • Zabiegi fizykalne po porodzie w celu przyśpieszenia gojenia się ran ( magnoterapia, biotron)

Specjalne ćwiczenia i masaż dają doskonałe rezultaty również po porodzie. Powrót do sprawności po okresie ciąży sprawia często duże problemy młodym mamom , dlatego oferujemy pełną gamę ćwiczeń i masaży ułatwiających ten etap. Pomagamy w odzyskaniu sylwetki i dobrej kondycji.

 

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Jedną z form fizjoterapii w okresie ciąży, normalizującą funkcjonowanie układów; krążenia, oddechowego, nerwowego, kostno-stawowego oraz więzadłowo-mięśniowego, są ćwiczenia fizyczne. Ćwiczenia te angażują zarówno globalne, jak i lokalne grupy mięśniowe, prowadząc do ich wzmocnienia oraz uelastycznienia.
Bóle odcinka lędźwiowego u kobiet w ciąży powoduje dyskomfort, utrudniając lub ograniczając wykonywanie różnych codziennych czynności. Dolegliwości bólowe w okolicy lędźwiowej oraz stawów krzyżowo-biodrowych, występują u ok. 70% kobiet w ciąży.
W przypadku dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa u kobiet w ciąży niepowikłanej stosuje się, we współpracy z lekarzem prowadzącym, fizjoterapię. Istotną role odgrywają również ćwiczenia wzmacniające mięśnie obręczy barkowej i kończyn dolnych odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

 

Kinesiotaping

Terapia przeciwobrzękowa, stosowana u kobiet w ciąży w celu zmniejszenia obrzęków. Jest to metoda, w której wykorzystuje się specjalne plastry pozbawione substancji farmakologicznych, co nie zagraża rozwijającemu się dziecku.
Również w dolegliwościach bólowych okolicy lędźwiowej możliwe jest zastosowanie wielu odmiennych sposobów nakładania taśm KT.

 

Masaż ciążowy

Ból pleców w czasie ciąży i porodu to jedna z bardziej powszechnych dolegliwości towarzyszących tym wydarzeniom.
Ból ma charakter przewlekły i zmniejsza komfort psychiczny oraz fizyczny kobiety.
Ze względu na stan pacjentki ograniczona jest ilość i jakość środków analegytycznych, co skłania lekarzy oraz terapeutów do stosowania bardziej naturalnych i mniej szkodliwych form zmniejszających napięcie struktur mięśniowych, więzadłowych oraz powięziowych.
Masaż jest jedną z bardziej skutecznych form łagodzenia dolegliwości bólowych, poprawiających komfort kobiety w ciąży oraz podczas porodu.