Terapia tkanek miękkich

TERAPIA TKANEK MIĘKKICH

Jest to terapia bardzo delikatna, siła nacisku na struktury jest indywidualna dla każdego pacjenta- w zależności od siły napięcia danej tkanki. Powoduje to, że metoda jest wysoce skuteczna a terapia daje pożądane efekty już po pierwszym zabiegu.

Obecnie istnieje wiele form terapii tkanek miękkich. Do tego rodzaju rehabilitacji można zaliczyć terapię, która pozwala na ocenę zaburzenia mięśniowo-powięziowego pacjenta, a także rozluźnianie mięśniowo- powięziowe.

Jest to metoda, która wymaga wyjątkowej precyzji w lokalizowaniu zmian w tkankach, powodujących powstanie dolegliwości bólowych.