Mobilizacja blizny poporodowej

BLIZNA PO CIECIU CESARSKIM

Blizna po cięciu to pamiątka naszego porodu. Aktualnie zwykle cięcie wykonywane jest tuż nad spojeniem łonowym i właściwie niewiele osób w naszym życiu ją zobaczy, to nie znaczy, że nie należy o nią dbać.

Rehabilitacja w bardzo korzystny i bezinwazyjny sposób pomaga poprawić wygląd blizny, zmniejszyć dyskomfort i ból w okolicy blizny, a także w okolicy kręgosłupa, poprawić ruchomość.

Terapia polega na pracy z napiętymi tkankami okolicy blizny, na pośrednim uwalnianiu napięcia z tkanek oraz poprawie ukrwienia i drenażu w okolicy blizny, instrukcji jak automobilizować i pielęgnować bliznę, a także dzięki delikatnym ćwiczeniom rozciągającym okolicę blizny.

W całkowicie bezpieczny sposób mamy mogą poprawić swoje samopoczucie i poprawić komfort sprawności fizycznej po niedawnym porodzie.